10 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5  تور


مردم گرجستان مردمی میهمان‌ نواز هستند. برای یک گرجی هیچ موضوعی  مهم تر از راضی بودن میهمانانش نیست. عادت سلام کردن بین مردم بسیار رایج است وقتی از مکانی بازدید یا عبور می کنید ممکن است مدام به شما سلام ‌دهند. این عادت در شهرها و روستاهای کوچک بیشتر مرسوم است. با مردم گرجستان در تور تفلیس و باتومی در مورد بعضی مسائل مانند بحث های سیاسی مربوط به روسیه یا مناطق استقلال طلب آبخازی و اوستیا صحبت نکنید چرا که خیلی نسبت به این موارد حس خوبی ندارند.

زبان گرجی در از زبان‌های قفقازی بوده که در منطقه‌ی قفقاز بین دریای سیاه و دریای خزر تکلم می شود. حروف الفبای گرجی کاملا خاص بوده و کمی برای ما نا آشناست و به همان صورتی که نوشته می شوند، تلفظ می گردند که همین موضوع خواندن این زبان را در تور گرجستان تسهیل نموده است .

 
از تاریخ تا تاریخ ایرلاین مدت اقامت شروع قیمت عنوان تور
زاگرس ایر تور 5شب و 6روز985.000تور تفلیس
قشم ایر تور 3شب و 4روز850.000 تومانتور تفلیس
تابان ایر تور 3شب و 4 روز820.000 تومانتور تفلیس
قشم ایر تور 4شب و 5روز890.000 تومانتور تفلیس
 

هتل های گرجستان


ویدیوهای مرتبط


 
 

تور گرجستان

گرجستان کشوری است در حال توسعه بخصوص  توسعه گردشگری و زیرساخت‌های مرتبط از کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی پس از استقلال از آن است. کشور گرجستان با مناظر طبیعی بکر و دلنشین ،  ابنیه  تاریخی و استحکامات و قلاع مشرف در کوه‌های سر به فلک کشیده با فراهم آوردن امکانات ویژه مسافرت به این کشور علی الخصوص حذف ویزا به مقصدی دلخواه برای طیف وسیعی از گردشگران خارجی و در این اواخر ایرانیان تبدیل شده است و تورهای لحظه آخری گرجستان مخاطبانی دارد. همچنین گرجستان از جمله کشورهایی است که امکان دیدار از آن با  پیاده روی و یا با اسب امکان پذیر است.

تاریخ کشور گرجستان
بررسی‌های انجام‌شده، تاریخ سکونت بشر در گرجستان را به دو میلیون سال قبل بر می گرداند، زمانی که انسان‌های دوران پارینه سنگی در این سرزمین زندگی می کرده اند. گرجستان بعد از شروع دوران آهن رو به پیشرفت و آبادانی گذاشت تا زمانی که بعد ها مردمانی از اقوام بین‌النهرین امپراطوری «اورارتوها» را بنا نهادند و این منطقه را به خود منضم کردند.
در قرن چهارم میلادی، پادشاه وقت گرجستان مسیحیت را به عنوان دین رسمی گرجستان اعلام نمود و با این اقدام وی گرجستان جزو اولین کشورهایی بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی اعلام نمود. با ترویج آیین مسیحیت، فرهنگ باستانی گرجی ها رو به افول گذاشت و بتدریج فرهنگ اجتماعی و سیاسی جامعه به فرهنگ مسیحی تغییر پیدا کرد. گرجستان در دوره‌هایی از تاریخ همچون صفویه و افشاریه جزو سرزمین ایران محسوب می‌شد، اما به دلیل اقدامات سلسله قاجاریه و نفرتی که مردم گرجستان از حکام ایران پیدا کرده بودند، زمینه‌های نافرمانی این کشور روز به روز بشتر شد و در نهایت این جدایی طبق عهدنامه گلستان رسما از سرزمین اصلی ایران صورت گرفت البته هنوز سنن زیبای نوروزی در این سرزمین پابرجاست و در صورتی که با
تور گرجستان تابستان 97 همراه شوید از این جاذبه نیز برخوردار خواهید گشت.
گرجستان همچون آذربایجان در قرن اخیر تحت سیطره  اتحاد جماهیر شوروی اداره می شد تا اینکه در اثر فروپاشی شوروی در سال 1991 به استقلال دست یافت . تاریخ سیاسی از ادوارد شواردنادزه بعنوان اولین رییس جمهور بعد از استقلال آن یاد می کند.

جغرافیای طبیعی گرجستان
مساحت کشور گرجستان حدود  هفتاد هزار کیلومتر مربع است و از این جهت به نسبت کشور کوچکی محسوب می‌شود. این سرزمین با روسیه شامل جمهوری‌های خودمختار چچن، داغستان، اینگوش، اوستیای جنوبی از شمال، با آذربایجان، ترکیه و ارمنستان از شرق و جنوب دارای مرز زمینی مشترک می باشد.
رشته‌ کوههای قفقاز، بیشتر مساحت این کشور کوهستانی را تشکیل می‌دهد. کوه شخارا با ارتفاع ۵۰۶۹ متر بلندترین قله این کشور به شمار می رود. با توجه به مجاورت بخش غربی این کشور مثلا در باتومی با دریا آب و هوای این قسمت مرطوب‌تر بوده و به آب و هوای مدیترانه‌ای تبدیل می شود. همین تنوع آب و هوایی یکی از ویژگی‌های برجسته گرجستان بشمار می آید بطوریکه در یک فصل هم می‌توان در کوهستان و بر روی برف اسکی کرد و هم درسواحل گرم دریا آبتنی نمود. در مجموع گرجستان از ایران خنک تر است به عنوان مثال می‌توان گفت که دمای متوسط گرجستان تفلیس از دمای هوای تهران در تابستان ۱۰ درجه خنک ‌تر است. فصول پرباران گرجستان پاییز و بهار بوده و تابستان و زمستان تقریبا نزولات جوی کمتری دارد البته در ارتفاعات مختلف، این مسئله ممکن است کمی متفاوت باشد به هر حال منتظر
آفر تور گرجستان نمانید و در یکی از این فصول برنامه سفر خود را تدارک ببینید.
بهار و تابستان بهترین وقت سفر به گرجستان
واقع شدن در رشته‌کوههای منطقه قفقاز زمستان‌های بسیار سخت و سردی برای ساکنین این منطقه به دنبال دارد. از اواخر بهار که بارش‌های فصلی شروع به کمتر می کنند  تا اواخر تابستان، بهترین زمان سفر به گرجستان می باشد. با این توصیف با توجه به وضعیت آب و هوایی و بارش ها، تابستان‌های آفتابی و تقریبا معتدل از خرداد به بعد در این کشور آغاز می شود. لازم به توضیح است که قسمت غربی گرجستان با توجه به نزدیکی به دریای سیاه مرطوب ‌تر بوده و تنوع گیاهی بیشتری دارد. در صورتی که
تور گرجستان تابستان 97 را انتخاب نمایید حتما از این آب و هوای مطبوع لذت خواهید برد.تور
تور