دبی اکسپو 2020

تورهای پیشنهادی

دبی اکسپو 2020

اکسپو (EXPO) یکی از با قدمت‌ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای جهان است که هر پنج سال یکبار برگزار می‌شود. نمایشگاه اکسپو تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز دنیا را در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها به نمایش گذاشته و شش ماه به طول می‌انجامد.

تمام کشورهای دنیا به این نمایشگاه دعوت می‌شوند تا آخرین دستاورهای نوین خود را در معرض دید عموم قرار دهند تا از پیشرفت یکدیگر در زمینه‌های مختلف مطلع شوند. هر سال یک کشور به عنوان میزبان اکسپو توسط دفتر بین المللی نمایشگاه‌ها Bureau International des Expositions انتخاب می‌شود تا مقدمات لازم برای برگزاری این رویداد بزرگ فراهم نمایند. هم‌اکنون کشور ایران و 168 کشور دیگر از جهان عضو سازمان بین‌المللی هماهنگ‌کننده برپایی اکسپوها (BIE) می‌باشند.  اولین نمایشگاه اکسپو به مفهوم امروزی در سال 1851 و در لندن برگزار شده که ایران نیز به دستور امیر کبیر در آن شرکت کرده است. از یادگارهای اکسپو 1889 در پاریس، برج ایفل بوده البته محصولاتی مانند تلویزیون و ماشین تایپ نیز در اکسپوهای مختلف به جهان معرفی شدند. اکسپوها بر معماری، هنر و بافت شهری اطراف خود تاثیر گذاشته و سبب تغییر آن‌ها می‌شوند. امسال قرار است اکسپو در شهر دبی برگزار شود که به معروفیت و محبوبیت هر چه بیش‌تر این شهر خواهد انجامید. جالب است بدانید اکسپو به عنوان سومین رویداد مهم و معروف دنیا شناخته می‌شود. در ادامه با سلام پرواز همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد نمایشگاه اکسپو دبی را دریافت کنید.

 

 

نمایشگاه اکسپو دبی

 

امارات اولین کشور خاورمیانه و نخستین کشور عربی است که نمایشگاه اکسپو از نه مهرماه 1400 (یک اکتبر 2021) تا یازده فروردین 1401 (سی و یک مارچ 2022) در شهر دبی آن برگزار خواهد شد. محل برگزاری این نمایشگاه در دبی جنوبی بوده و نزدیک فرودگاه بین‌المللی «آل مکتوم» می‌باشد. نمایشگاه اکسپو دبی با داشتن بیش از 200 غرفه و با حضور 192 کشور جهان به مدت شش ماه برگزار خواهد گردید. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که حدود بیست و پنج میلیون نفر از این نمایشگاه دیدار خواهند کرد. دبی نیز به عنوان یکی از زیباترین و با عظمت‌ترین شهرهای جهان در حال به کارگیری خلاقیت و پیشرفت هر چه بیشتر است لذا خواهان برگزاری این نمایشگاه شد. افرادی که علاقه‌مند به شرکت در نمایشگاه اکسپو دبی هستند می‌توانند از طریق تور نمایشگاه دبی در این رویداد شگفت‌انگیز و باشکوه شرکت کنند.

 

 

هدف و موضوع اصلی اکسپو دبی

 

موضوع و هدف اصلی از برگزاری اکسپو دبی «ارتباط ذهن‌ها، خلق آینده» است که به عنوان شعار آن نیز در نظر گرفته شده است. در واقع می‌توان گفت این نمایشگاه بستر لازم را برای ایده‌های جدید و ظهور برندهای جدید مهیا خواهد که گامی مهم و بزرگ در معروفیت و مشهور شدن هر چه بیشتر کشور امارات و به ویژه شهر دبی در دنیا خواهد شد. اکسپو دبی زمینه‌ساز معرفی اختراعات و سازه‌های بشری به دنیا بوده‌اند. لوگویی که به صورت رسمی نیز برای این اکسپو در طراحی شده برگرفته از حلقه‌ای طلایی است که در منطقه تاریخی و باستانی ساروق الحدید کشف گردیده است. این حلقه نماد ارتباط بین دنیای غرب و شرق بوده که شهر دبی نمایندگی آن را بر عهده دارد.

البته اکسپو دبی دارای موضوعات فرعی‌ای نیز هست که در غالب سه غرفه نمایشگاهی عرضه شده است که شامل؛ فرصت‌ها: که هدف از آن محقق ساختن استعدادهای بالقوه و پتانسیل‌های بالقوه افراد و جوامع برای شکل دادن به آینده است. پویای و تحرک؛ که به پویایی هوشمندانه و سازنده‌تر افراد، هدف‌ها و ایده‌ها هم به صورت مجازی و هم فیزیکی بوده است. پایداری: که در اکتبر ۲۰۱۹ تکمیل خواهد شد و در این پاویون نمایشگاهی شیوه خودکفا شدن ساختمان‌ها از نظر مصرف آب را در معرض دید عموم قرار خواهد داد. این قسمت با به کارگیری انرژی خورشیدی و به دست آوردن آب از هوا به فعالیت می‌پردازد و در حقیقت، بیش از نیمی از محوطه نمایشگاهی اکسپو دبی توسط انرژی‌های پایدار به فعالیت خواهند پرداخت. البته در محوطه‌ها، فضاهای بسیاری هم برای نمایشگاه‌های هنری، سرگرمی، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد و باغ‌های و فضاهای سبز وجود خواهند داشت.

 

 

قیمت بلیط نمایشگاه اکسپو دبی

 

نمایشگاه اسپو دبی مورد توجه بسیاری مسافران تورهای دبی بوده و هر پنج سال یک بار گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. قیمت بلیط نمایشگاه اکسپو دبی در بازه‌های زمانی مختلف در بخش خدمات آژانس تور نوشته می‌شود و لذا مسافران می‌توانند به پکیج تور اکسپو دبی در سایت سلام پرواز مراجعه کنند. مسافران محترم توجه داشته باشند هم تور و هم بلیط اکسپو دبی به صورت جداگانه به مشتریان ارائه می‌شود لذا هیچ جای نگرانی برای تهیه بلیط جداگانه این نمایشگاه وجود ندارد. شایان ذکر است که بلیط اکسپو دبی شامل بلیط یک‌روزه – بزرگسالان (59-18)، بلیط چند روزه بزرگسالان (59-18)، بلیط فصلی بزرگسالان (59-18) که هر کدام قیمت‌های ویژه خود را دارند لذا در تماس با کارمندان بخش دبی آژانس مسافرتی سلام پرواز می‌توانید اطلاعات تکمیلی را به دست آورید. از دیگر بلیط‌های نمایشگاه اکسپو دبی شامل گذرنامه کودکان و نوجوانان، بلیط شخص کم‌توان، بلیط شهروند سالمند و بلیط دانش آموزی است.

 

 

گرفتن غرفه در اکسپو دبی

 

در همه نمایشگاه‌ها شرکت کننده‌ها سعی می‌کنند در زودترین زمان اقدام به گرفتن غرفه نمایند لذا در اکسپو دبی نیز برای تمامی شرکت کننده‌ها، غرفه وجود دارد. غرفه‌ها در اندازه‌های استانداری طراحی ‌شده‌اند تا کشورها برای قرار دادن و چیدمان وسایل در آن با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نشوند. غرفه‌های نمایشگاه با زیبایی خاصی در زیر گنبد پلازای الوصل قرار گرفته که در اطراف آن نیز ساختمان‌های مدرن و لوکس وجود دارند. ایران نیز به عنوان کشور شرکت کننده در این نمایشگاه غرفه دارد.

خبرها حاکی از آن است که یکی از بزرگ‌ترین تالارهای نمایشگاه که به شکل فانوس طراحی شده است به کشور چین تعلق دارد. همچنین تالار مراکش نیز با گل و به روش سنتی ساخته شده است که جذابیت خاص خود را دارد. علاوه بر این تالار کشور عربستان نیز دارای جلوه‌های ویژه و فواره‌های آب بوده که با نورپردازی بر زیبایی آن افزوده شده است.

 

 

پاویون ایران در اکسپو دبی

 

کشور ایران در اکسپو دبی دارای پاویون مخصوص به خود است. در طراحی پاویون ایران در اکسپو دبی از داستان‌های هزار و یک شب و قصه‌های عامیانه مشهور در خاورمیانه الهام گرفته شده است. در حقیقت پاویون ایران در اکسپو دبی استعاره‌ای از تقابل میان آسمان‌ها و زمین را روایت می‌کند. زمین اختصاص داده شده به غرفه ایران در این اکسپو مساحتی حدود 2014 متر مربع می‌باشد.  بر روی سردر غرفه ایران متن «ایران، تمدنی کهن و استوار، تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها» نوشته شده که این بر خلاف کشورهای دیگر بوده که بر روی دانش، هوش مصنوعی و آینده تمرکز کرده‌اند. غرفه ایران در جهت جذب مخاطبان به نمایش سنت‌هایی مانند قالی، عروسک‌های محلی و ظروف تاریخی روی آورده است.

از اهداف اصلی ایران در این اکسپو می‌توان به شناساندن پتانسیل‌های صنعتی، اقتصادی و تولیدی ایران و ارتقای برند تجاری کشور در توسعه مبادلات تجاری می‌باشد. پاویون ایران در این اکسپو در زمینه‌های فرهنگ و هنر، گردشگری، فولاد و صنایع کوچک، گاز و پتروشیمی، معدن، پزشکی و صنایعی نظیر مس، دستاوردها و توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارد. پاویون ایران در زون تحرک و در همسایگی غرفه‌های فرانسه و پرو قرار گرفته است.

به شهادت تعدادی از بازدیدکنندگان اکسپو دبی، غرفه کشورهای قطر، تاجیکستان و ایران از نظر طراحی و خلاقیت نسبت به غرفه سایر کشورها ضعیف‌تر بوده و بازدیدکننده چندانی نداشته است. البته بنا بر گفته‌های مسولان غرفه ایران در اکسپو دبی، یکی از نقاط ضعف غرفه ایران در این نمایشگاه نپرداختن به مفهوم شعار اکسپو (پیوند افکار، خلق آینده) در فعالیت‌های اکسپو ایران است. همچنین از دیگر ضعف‌های پاویون ایران نداشتن استراتژی بوده در حالی تمامی کشورهای دیگر دارای استراتژی مشخص در اکسپو هستند.

 

تور اکسپو دبی

 

یکی از تورهای محبوب و مورد علاقه قشرهای مختلف گردشگران، تور اکسپو دبی بوده که در وب‌سایت سلام پرواز به مسافران محترم ارائه می‌شود. این تور از سوی آژانس مسافرتی سلام پرواز روی هتل‌های مختلفی نظیر رز ریحان، جوارا و ... با نرخ‌های متنوع ارائه شده که در بالا همین صفحه می‌توانید با مراجعه به بخش تورهای خارجی، تور دبی و سپس تور اکسپو دبی را مشاهده کنید. بیشتر هتل‌هایی که این تور روی آن‌ها بسته می‌شود، هتل‌هایی هستند که نزدیک به محل برگزاری نمایشگاه اکسپو هستند. از خدمات این تور می‌توان به بلیط رفت و برگشت، ویزا، اقامت در هتل، بیمه مسافرتی و لیدر فارسی زبان اشاره کرده که دست‌اندرکاران تور اکسپو دبی در سلام پرواز خود را موظف به ارائه آن‌ها به مسافران محترم می‌دانند. علاوه بر این خدمات کسانی که با این تور به دبی می‌روند می‌توانند از این شهر زیبا و توریستی نیز دیدن کنند.

 

 

سایت اکسپو دبی

 

سایت اکسپو دبی یکی از سایت‌های مورد نیاز و ضروری برای به دست آوردن اطلاعات در مورد این رویداد بزرگ جهانی است. اطلاعاتی نظیر محل نمایشگاه اکسپو، نحوه دسترسی به آن، امکانات نمایشگاه نظیر پارکینگ، محل استراحت و ... در این سایت برای مسافران ارائه گردیده است که می‌تواند آن‌ها را یاری کند. مسافران عزیز برای اطلاعات بیشتر در مورد اکسپو دبی می‌توانند به وب‌سایت اصلی اکسپو دبی به نشانی www.expo2020dubai.com مراجعه کنند.

 

 

افتتاحیه اکسپو دبی

 

نمایشگاه اکسپو دبی که به دلیل همه‌گیری کرونا به تاخیر افتاده بود سرانجام مراسم افتتاحیه و بازگشایی آن برگزار شد. حدود 190 کشور از سراسر جهان با جلوه‌هایی از فرهنگ، هنر، نوآوری و دستاوردهای خود در این نمایشگاه با شکوه شرکت کرده‌اند. برای ورود به نمایشگاه اکسپو همه بازدیدکنندگان بالای 18 سال باید کارت واکسیناسیون یا تست "پی سی آر" به همراه داشته باشند. تاریخ بازگشایی این رویداد بزرگ جهانی از 9 مهرماه یا یکم اکتبر بوده و تا 21 فروردین 1401 به مدت شش ماه به طول خواهد انجامید. این رخداد بهانه خوبی برای بررسی تغییر و تحولات تکنولوژی در دوران کرونا و بعد از آن را به وجود آورده و افراد زیادی را به خود علاقه‌مند نموده است. شایان ذکر است که همزمان با افتتاحیه، بافت فرش ایرانی تحت عنوان «همدلی برای صلح» در غرفه ایران شروع شده است لذا بازدیدکنندگان زیر نظر یک استادکار، به مشارکت در بافت این فرش پرداخته‌اند تا بعد از شش ماه به موزه اکسپو اهدا کنند.

 

 

نتایج اکسپو دبی

 

برون‌داد اکسپوها از تنوع خوبی برخوردار بوده که اکسپو دبی نیز از این امر مستثنی نیست. به اشتراک‌گذاشتن تجارب آموزنده و فرهنگی در یک موضوع جهانی، تقویت روابط بین‌الملل در یک موضوع مشترک، تقویت و حمایت از اکسپوها بعنوان آزمایشگاه‌های تجارب آتی، نمایش توانمندی‌ها، تاریخ، تمدن، آداب و رسوم یک کشور حول یک موضوع خاص، ایجاد رونق اقتصادی و بازسازی شهر میزبان و ایجاد درآمد و ثروت برای کشورهای مشارکت‌کننده و افزایش و ارتقاء رشد تبادلات اقتصادی و بین‌المللی از مهم‌ترین دستاوردها و نتایج برای برگزاری اکسپوها و به ویژه اکسپو دبی ذکر شده‌اند. همچنین انتهای غرفه هر کشور شرکت کننده  هم رستوران غذای مخصوص آن کشور بر پا شده تا بازدیدکنندگان بتوانند با بیش از ۵۰ غذای متنوع از کشورهای سراسر جهان آشنا شوند.

 

امتیاز 5.0 از 5 | از بین 3 امتیاز دهنده به دبی اکسپو 2020


نظرات
طراحی سایت و سئو توسط وبنا

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای آژانس مسافرتی سلام پرواز محفوظ است .