تور استانبول


تاریخ رفت 6 بهمن 98

مدت زمان 3 شب و 4 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,240,000 تومان

تاریخ رفت 7 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 3 شب و 4 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 1,990,000 تومان

تاریخ رفت 6 بهمن الی 6 اسفند 98

مدت زمان 4 شب و 5 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,140,000 تومان

تاریخ رفت 6 بهمن الی 5 اسفند 98

مدت زمان 5 شب و 6 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,240,000 تومان

تاریخ رفت 6 بهمن الی 4 اسفند 98

مدت زمان 6 شب و 7 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,390,000 تومان

تاریخ رفت 6 بهمن الی 3 اسفند 98

مدت زمان 7 شب و 8 روزایر لاین اطلس گلوبال


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,490,000 تومان

تاریخ رفت 3 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 3 شب و 4 روزایر لاین ایران ایر


مقصد » استانبول

شروع قیمت 1,990,000 تومان

تاریخ رفت 3 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 4 شب و 5 روزایر لاین ایران ایر


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,140,000 تومان

تاریخ رفت 3 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 5 شب و 6 روزایر لاین ایران ایر


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,240,000 تومان

تاریخ رفت 3 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 6 شب و 7 روزایر لاین ایران ایر


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,390,000 تومان

تاریخ رفت 3 بهمن الی 7 اسفند 98

مدت زمان 7 شب و 8 روزایر لاین ایران ایر


مقصد » استانبول

شروع قیمت 2,490,000 تومان
 سفر به بزرگترین شهر دو قاره ای جهان با تور استانبول

 

اگر مسافر شهر استانبول با بوده باشید قطعا می دانید که قسطنطنیه نام قدیمی شهر استانبول بوده که در زمان امپراتوری روم شرقی قرار داشته که بعده ها با تصرف امپراتوری عثمانی به نام "استانبول" تغییر نام پیدا کرده است و مهمتر اینکه بزرگترین و مهمترین شهر در میان شهرهای توریستی ترکیه و همچنین مرکز فرهنگی و تاریخ آن هم به شمار می رود.

دلیل شهرت آن از لحاظ جفرافیایی این است که تنگه بسفر باعث شده که نیمه آن در منطقه اروپایی و نیم دیگرش در نیمه آسیایی قرار بگیرد. این شهر به دلیل تاریخ و فرهنگ و آداب و رسوم مردم استانبول بسیار مورد توجه توریست ها و جهانگردان از سراسر جهان قرار گرفته است.

 

 

 

شما گردشگران عزیز قبل از اینکه تصمیمی برای بستن بارو بندیل سفر بگیرید باید بدانید بدک نیست اطلاعات خود را در مورد این شهر که به زیبایی مدرنیته را با تاریخ و سنت های مختلف ادغام کرده را کامل تر کنید تا با دیدی متفاوت تر اقدام به شروع سفر به این شهر دیدنی نمایید و اینکه مهم است بدانید که جامعه استانبول شهری است که تلفیقی از فرهنگ و تاریخ را به زیبایی در خود گنجانده است که از نمونه های بارز آن می توان به جاذبه هایی اعم از : مسجد سلطان احمد ، تنگه بسفر ، ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، کاخ دلمه باغچه ، کلیسای چورا و ... اشاره نمود و این ویژگی تلفیق زیبای تاریخ و مدرنیته باعث شده که جذابیت های متنوعی برای گردشگران از سراسر جهان بعد از دیدن این مناظر داشته باشد و به جرات می توان گفت که جزو انتخاب های اول هر مسافری برای سفر خارجی می باشد و ضمنا شما برای وارد شدن به این جاذبه ها باید مبلغی مبنی بر ورودی به این مکان ها بپردازید .

 

همچنین استانبول تنها شهر جهان است که در هر دو قاره‌ آسیا و اروپا قرار گرفته است و این خود دلیل اصلی سفر به استانبول می باشد و ضمنا جزو بزرگترین شهر ترکیه و قلب فرهنگی و اقتصادی این کشور نیز محسوب می گردد و مجاورت دو دریای سیاه و دریای مرمره و تنگه‌ بسفر این شهر را به یکی از زیباترین شهرهای ساحلی در دنیا تبدیل کرده است و موضوع اینجاست که در سال های اخیر استانبول به همت و پشتکار شهردار و رئیس جمهور این کشور در خصوص پیشرفت و زیباسازی این شهر باعث شده که سالانه گردشگران و توریست های زیادی را جذب آن شوند .

 

تور استانبول

 

ارزان قیمت ترین تور استانبول را در سلام پرواز رزرو کنید


در کشورمان ایران اکثر مسافران در آژانس های مسافرتی های مختلف به دنبال سفری با قیمت ارزان و در حین حال لذت بخش می گردند چرا که به دلیل نزدیکی این شهر به کشورمان باعث شده که جزو انتخاب های اول هر مسافری باشد پرواز های ما در معتبر ترین ایرلاین های داخلی و خارجی  ماهان ، ایران ایر ، تابان و همچنین پروازهای خارجی مثل ترکیش انجام می شود.

در کنار  پیشنهادات کارکنان حرفه ای و کار درست مجموعه ما در خصوص معرفی بهترین هتل های لوکس و درجه یک در مرکز شهر استانبول یعنی میدان تکسیم و خیابان استقلال  و ... قطعا سفری بی نظیر و هیجان انگیزی را تجربه خواهید کرد .

لازم به ذکر است که بهترین زمان برای خرید تور ارزان یا لحظه آخری استانبول در فصل پاییز، در ماه های آبان، آذر و دی بهمن با قیمتی عالی تر و ارزان تر در آژانس ما وجود دارد.

با توجه به اینکه مسیر شهر به دلیل سرد شدن هوا در فصل پاییز و زمستان کمتر گردشگری را به خود می بیند می توانید تور را ارزان و مقرون به صرفه تر خریداری کنید.

اگر اولین سفرتان به شهر استانبول را تجربه می کنید پیشنهاد میکنیم کمتر از 5 روز برنامه ریزی سفر نچینید تا بتوانید هم از جاذبه های تاریخی و مکان های دیدنی استانبول لذت ببرید و هم از بعد مدرنیته و به روز این شهر را از نزدیک دیده و لمس کنید.

 در ضمن اگر قصد دارید تمام جاذبه های دیدنی و گردشگری  و همینطور شهرهای توریستی اطراف استانبول که به تازگی بسیار مورد توجه جهانگردان و توریست ها در دنیا قرار گرفته است را ببینید باید به شما بگوییم روی تعطیلات بالاتر از 10 روز حساب کنید زیرا همانند شهر اصفهان ما هر چه بیشتر در استانبول بمانید بیشتر عاشق این شهر متمدن و متمرکز تاریخی خواهید شد ، پس سعی کنید حتما در مساجد مهم این شهر که زیباترین مناره های جهان را دارد مثل مسجد ایا صوفیه ، سلطان احمد ، سلیمانیه ، مسجد آبی ، رستم پاشا و اورتاکوی چرخی بزنید تا این شباهت عجیب به جاذبه های تاریخی کشورهای بالتیک را به خوبی لمس کنید . 

لازم است بدانید که بسیاری از مناطق تاریخی استانبول در سال 1985 میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد و به علاوه، به دلیل مقام و رتبه اش به عنوان یک قدرت جهانی در حال رشد و پیشرفت است.

همچنین تاریخ و اهمیت آن در فرهنگ اروپا و جهان باعث شده که استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2010 میلادی توسط اتحادیه اروپا انتخاب گردد و توجه داشته باشید که استانبول پرطرفدارترین شهر خارجی برای ایرانیان می باشد همین نزدیکی فرهنگ ساخت سازه های آن به یونانیان کلی معمار و آرشیتکت و اهل فن را روانه این شهر کرده است تا با قدم زدن و مشاهده آثار تاریخی و موزه های استانبول مثل موزه باستان شناسی از نزدیک شباهت ساخت جاذبه های منحصر به فرد آنها را با تمدن اژه و هنر بیزانس لمس کنند.

 

فرود هواپیما بر روی فرودگاه بین المللی آتاتورک صورت می گیرد ، فرودگاه آتاتورک بزرگترین فرودگاه در استانبول است و در بخش اروپایی این شهر قرار گرفته است.

فرودگاه صبیحا استانبول: فرودگاه بین‌ المللی صبیحه گوکچن استانبول در محلهٔ پَندیک در بخش آسیایی کلانشهر استانبول قرار دارد که به تازگی پروازهای بین المللی به فرودگاه جدید استانبول خواهد نشست ، یکی دیگه از مسائل مهمی که گردشگرها به آن اهمیت میدهند ، آشنایی با ایرلاین هایی هست که تو مسیر ایران – استانبول پرواز دارند ؛ مهم است بدانید که ایرلاین های ماهان ، اطلس ، تابان ، آسمان ، قشم ایر ، ایران ایر روزانه پرواز ایران – پرواز دارند به جز ایران ایر و اینکه ایرلاین های خارجی همانند ترکیش روزانه به استانبول پرواز دارند .

یه نکته مهم که باید به آن توجه داشته باشید کیفیت و قیمت پرواز از تهران می باشد که از لحاظ کیفیت پروازهای ماهان و اطلس جت بهترین هستن و از لحاظ نرخ پروازهای تابان و قشم ایر از همه ارزان تر بوده و اما پرواز ایران ایر طرفدار بیشتری دارند .

 

چرا به استانبول سفر کنیم ؟

 

قطعا برایتان سوال پیش آمده که منظور از منطقه خلیج شاخ طلایی استانبول چیست ؟ خوب به شما خواهیم گفت ، دریای مرمره دریای اندرونی می باشد که درست در جنوب خاور اروپا و شمال باختر ترکیه جای خوش کرده و در واقع پیوندگاه دریای سیاه و دریای اژه می باشد و همچنین جدا کننده بخش اروپایی ترکیه از بخش آسیایی آننیز هست و مهمتر اینکه تنگه بسفر آن را به دریای سیاه و نیز تنگه داردانل آن را به دریای اژه پیوند می‌ دهد و این موقعیت جغرافیایی باعث شده که عنوان شاخ طلایی استانبول را متعلق به خود کند و در ادامه استانبول شهری منحصر به فرد که زیبایی های شرق و غرب در آن به زیبایی در هم پیوند خورده است و اینکه همچنین شهری است که فرهنگ و تاریخ خود را به خوبی در معرض دید همگان گذاشته و دنیای هیجان انگیزی بوده که دیدنی های زیادی برای ارائه به مسافران سراسر جهان دارد و اغلب گردشگران و مسافران به دلیل لذتی که از این فرهنگ جامع ترک ها می برند تصمیم می گیرند که در محله های معروف استانبول مثل : محله سلطان احمد ، محله ببک ، محله گالاتا ، اورتاکای ، بی اوغلو ، آکساری و ... اقامت داشته باشند که هم به تفرج گاه ها نزدیک باشند و هم راحت تر به مراکز خرید مهم  بروند و در ضمن اطلاع داشته باشید که تمامی سفارتخانه ها کشورهای مهم دنیا در این محله ها قرار گرفته اند .

شاید شنیده باشید که این شهر در دوران نوسنگی یافت شده است ، استانبول امروز یک شهر مدرن و بی نظیر است که از طریق مساجد آن ، قصرهای سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی به عنوان میراث تاریخی باقی مانده است و قطعا حرف های زیادی برای گفتن دارد چرا که شما به محض وارد شدن در این تاریخ حس این را دارید که این سازه ها در تمدن اژه و یا با الهام گرفتن از اسکندریه ساخته شده اند و چون استانبول با قرار گرفتن در میان شرق و غرب و بعنوان بزرگترین شهر، پرتویی از جذابیت و هیجان را به تمامی گردشگران ارائه می دهد و جدا از اینها موضوعات متنوعی در جذب جمعیت کثیری از مسافران ایرانی به استانبول تاثیر گذار بوده مثلا یکی از این موضوعات تحصیل در  استانبول است و وجود دانشگاه آک دنیز معروف در قلب استانبول که جزو بهترین دانشگاه ها بشمار می رود ، کلی از افراد برای تحصیل این دانشگاه را انتخاب می کنند .

این شهر ، شهری است میان آسیا و اروپا که پر از جاذبه ها و خوشی‌ های رنگارنگ و جذابی همچون : از قصرها و مسجدهای عثمانی گرفته تا کلیساهای رومی و از جنگل و جزیره و دریا گرفته تا حمام ‌های تاریخی در کنار تماشای ایا صوفیه ، مسجد کبود و قصر توپکاپی همه در این شهر پویا و زنده قرار دارند که کلی گردشگر را محصور خود کرده است و ضمنا خیابان استقلال استانبول و میدان تقسیم که پر از خانه ها و مغازه های رنگی و دیدنی بوده که با وجود دریای سیاه در شمال ، دریای مرمره در جنوب و تنگه استانبول که با شکوه تمام خود از میان استانبول گذر می کند و قول می دهیم که اوقاتی فوق العاده و به یاد ماندنی را تجربه کرده و شاهد ترکیبی منحصر به فرد از آب و هوای مدیترانه ای و دریای سیاه خواهید بود که در نوع خود بی نظیر است باشید. 

شما مسافران به هنگام تماشای تعداد زیادی مرغ دریایی در بندر امنیو درست زمانی که برآمدن خورشید شهر را روشن می کند ، قایق های لنگر انداخته را می بینید که به آرامی در نوسان بوده و گویی به شما خوش آمد گویی می کنند و در ضمن گذشته از این قطعا نمی توانید در برابر عطر و بوی تازه شهر هنگامی که اولین انوار روشنایی ماهی های اطراف حوزه ماهی گیری را روشن می کند ، مقاومت کنید و همچنین خورشید در حال غروب ، هر شب شهر را به مانند یک نقاشی محو نور کرده و سایه های شمع گونه مساجد از شبه جزیره تاریخی برافراشته اند تا به شهر خوش آمد گویند در حالی که خورشید و ماه به هم ادای احترام می کنند زمانی که روز به شب تبدیل می شود ، درست در این لحظه است که احساس سلطانی در گهواره تمدن ها را در جمهوری ترکیه حس خواهید کرد .

و در نهایت شما عزیزان این شهر منحصر به فرد را که دو قاره را به هم می پیوندد را می بینید که جایگاه دیدار مردمانی از کشورهای مختلف و شاهد ادغام فرهنگ های مختلف بطور هماهنگ است که احساسات کاملا متفاوتی را در شما دگرگون خواهد کرد و ضمنا آرزوی بهترین تجربه ها را برای شما مسافران محترم در این سفر را داریم.

 

رسم و رسومات مردم استانبول

 

شاید برای شما گردشگران جالب باشد که استانبول دارای ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب با هم را دارد و اینکه دارای مردمی خانواده دوست و بسیار خونگرم بوده و اینکه قانونی وجود دارد که زن بعد از ازدواج با نام فامیل شوهرش صدا زده می شود و در محافل قانونی و رسمی نیز او را با نام خانوادگی شوهرش می شناسند و اینکه هر شهری فرهنگ ها و سنت های خودش را دارد .

توجه داشته باشید که مردم حومه شهر هر کسی را به راحتی به خانه خود دعوت نمی کنند البته اگر دعوت هم کنند برای سرو صبحانه و یا یک شام رسمی است و اینکه زمانی که ترک ها به شما خوش آمد می گویند در پاسخ به آنها "Hoş bulduk" که به معنای قابلی ندارد را حتما بگویید.

 با کفش وارد خانه شدن به طور کلی در ترکیه ممنوع است اما در عوض به شما یک جفت دمپایی داده می شود تا راحت تر باشید و در نهایت اگر برای صرف شام به منزل یک ترک می روید حتما با معده خالی بروید چرا که وعده های آنها پر و زیاد بوده و بعد از غذا ذرت بو داده ، آجیل ، میوه ، کیک و چای ترک میل می کنند که اگر تمایل به شناخت غذاهای سنتی استانبول دارید می توانید به مقالات گردشگری ما مراجعه نمایید .

مرسین که دومین شهر مهم پس از استانبول است زبان‌ های مردم مرسین بیشتر ترکی استانبولی بوده و اقلیتی کمی کرد زبان نیز دارد و اینکه این شهر بندری در سواحل مدیترانه است که به مروارید مدیترانه نیز شهر دارد.
بهترین زمان حراج در استانبول پایان هر فصل می باشد و حراج زمستانی معمولا از اواسط ماه دسامبر یا اوایل ژانویه شروع شده و بین 30 تا 50 درصد تخفیف را شامل می شود و گاهی هم در پایان ماه آوریل تخفیفات به مرز 70 درصد نیز می رسد ، حراج تابستانه هم از آغاز ماه ژوئن آغاز میشود و تا اواسط آگوست ادامه دارد.


مرکز خرید آک مرکز

مرکز خرید آک مرکز جایزه بهترین طراحی داخلی با جوایز املاک تجاری اروپا را از آن خود کرده است و توجه داشته باشید که " آک مرکز " در منطقه " اتیلر" قرار دارد و بسیار نزدیک به منطقه تجارتی لونت و مسلک می باشد و این مرکز 4 طبقه با حدود 250 فروشگاه و مساحت 180.000 متر مربع بوده که به دلیل خدمات حمل و نقل رایگان به هتل ها و منطقه های نزدیک باعث شده است که توجه گردشگران و مردم آن ناحیه را به خود جلب کرده است و در آخر این مرکز از 10 صبح تا 10 شب به روی عموم مردم باز است .


مرکز خرید ایستینی پارک استانبول 

این مرکز در منطقه ایستینی قرار گرفته است و طراحی منحصر به فرد و زیبایی نیز دارد و در ضمن این مرکز دارای دو بخش سرباز و سرپوشیده با سقف شیشه ای بسیار زیبا و بخش هایی مثل پارک سبز مرکزی ، بخش مد ، شهربازی ، پیست ورزش و کلاب های تفریحی و 12 سالن سینمایی با امکان پخش فیلم های سه بعدی بوده و ضمنا این مکان با الهام از معماری تاریخی ترکیه ساخته شده است که به محض ورود کلی توریست را در حال قدم زدن و خرید می بینید و شما در اغلب مراکز خرید آن سوپر مارکت های بین المللی را مشاهده می کنید .


مرکز خرید کنیون استانبول

این مرکز خرید 4 طبقه در منطقه تجارتی لنوت با 37.500 متر مربع و 160 فروشگاه با برندهای برتر دنیا می باشد قرار گرفته شده است و دارای رستوران های بی نظیر ، کافه های عالی ، مراکز سلامتی و ورزشی و سالن های سینما می باشد و ضمنا " کنیون " در سال 2006 میلادی جایزه معماری برتر سال را دریافت کرده است .


مرکز خرید گالری استانبول 

این مجموعه زیبا از مراکز خرید اولیه در استانبول می باشد که در جاده ساحلی واقع است و اینکه برای ساخت این مکان از مرکز خرید از " هوستون تگزاس " در ایالات متحده الهام گرفته شده است که طراحی و ساخت منحصر به فردی و متفاوتی دارد ، این مرکز دارای چندین بخش مجهز از جمله رستوران ها ، سالن های سینما ، سالن بولینگ و پیست یخی اسکیت و ... می باشد . 


آب و هوای استانبول


تابستان ‌های گرم و مرطوب و زمستان ‌های سرد ، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای شهر استانبول می باشد و میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین 870 میلی متر است و اینکه امان از رطوبت بی اندازه آن که نیز اغلب زیاد است ، در ضمن این شهر تابستانی گرم و آفتابی و در بعضی اوقات شرجی و زمستانی سرد و مرطوب دارد و بهترین زمان برای مسافرت به استانبول اوایل پاییز و اواخر بهار است ولی شما عزیزان توجه داشته باشید که برای سفر به این شهر چه در تابستان برای فرار از خورشید و چه در زمستان برای پناه گرفتن در برابر باران های مداوم با خود چتری به همراه داشته باشید .

 


سوالات متداول


بهترین مراکز خرید استانبول چه نام دارند؟


استانبول مال یکی از بزرگترین مراکز خرید ترکیه است و نمایندگی برندهای مختلف ترک و جهانی را می توانید در آن مشاهده کنید. مرکز خرید فروم هم از برزگترین پاساژهای اروپایی ترکیه است و برندهای مشهوری در آن شعبه دارند. هتل های نزدیک میدان تکسیم کدامند؟


هتل های بسیاری با درجه کیفی مختلف، در این منطقه مهم قرار دارند که از جمله آن ها می توان به مارمارا تکسیم مترو پارک، تکسیم هیل، اکسپرس استار و ... اشاره کرد. برندهای معروف در کدام منطقه استانبول قرار دارند؟


برای دسترسی به نمایندگی برندهای مشهور، باید به مراکز خرید مهم بروید. برای مثال مرکز خرید ایستینه در خیابان کادسی و محله پینار، شعبه هایی از برندهای برتر مثل پرادا، آرمانی، شنل، زارا و دیور را در خود جای داده است. معروف ترین بازارهای استانبول کجا هستند؟


گرند بازار استانبول یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین بازارهای جهان است و در خیابان کاپالی چارشی قرار دارد. بازار فاتح در خیابان پشت مسجد فاتح هم یک بازار محلی است که از میوه و سبزی تا پوشاک را با قیمت مناسب می توانید در آن پیدا کنید. بازار کادیکوی هم سه شنبه و جمعه برگزار می شود و بین خانم ها طرفدار زیاد دارد. 


تور استانبول فرهاد