تور مالزی


امتیاز 5.0 از 5 | از بین 28 امتیاز دهنده به تور مالزی


سفر به استوا با تور مالزی


در سال های اخیر ، مالزی تبدیل به یکی از قطبهای قدرتمند گردشگری جنوب شرق آسیا و همچنین جهان شده است و در بین ایرانیان بسیار محبوب تر است ، طوری که در این سال ها هزاران گردشگر ایرانی به این کشور گرم استوایی سفر کرده اند و از مسافرت به این کشور چند مذهب و ملیتی و مدرن بسیار لذت برده اند.

اگر با تور مالزی سفر کنید ، در حیرت این کشور نوپا و شگفتی ساز فرو می روید که چگونه کشوری که ترکیبی از چند فرهنگ ، زبان ، مذهب و ملیت است ، اینگونه به تکامل رسیده و به این شکل مدرن درآمده و از همه مهم تر چگونه این مردمان با خوبی و خوشی و مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

جاذبه های گردشگری مالزی محدود به برج ها و ساختمان های ساخته دست بشر نمی شود ، که در مالزی مدرن ، جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی بی‌نظیر به چشم می خورد که می تواند تجربه‌ شیرین خاص و متفاوتی را از سفر به کشورهای آسیایی برای شما به دنبال داشته باشد .

مالزی از دو قسمت " شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی " که از شمال با تایلند هم مرز است  و " مالزی شرقی " که  قسمت شمالی " جزیره‌ بورنئو " را در بر می گیرد همسایه اندونزی است ، تشکیل شده که دریای جنوبی چین این دو بخش را هم جدا کرده است .

 

تور مالزی

 

در مالزی 13 استان وجود دارد که هر استان یک " شاه " یا همان استاندار دارد ، لازم به ذکر است با وجود اینکه چندین مذهب در مالزی وجود دارد ، با این حال اسلام دین رسمی در مالزی است ، چرا که از 30 میلیون جمعیتی که این کشور دارد ، در 61%  آن‌ها مسلمان هستند که مذهب اکثر آن ها شافعی است و فرقه‌ های دیگر مثل صوفیه و اسماعیلیه هم در مالزی زندگی می کنند .

شیعیان 2%  از جمعیت مسلمانان این کشور را تشکیل می‌ دهند که بسیاری از آن ها هموطنان خودمان هستند و حدود 400 هزار نفر می باشند ، جالب است در مالزی رستوران‌ها و فروشگاه‌ هایی وجود دارند که با آرم حلال معلوم اند تا مسلمانان به راحتی خرید کنند .

علاوه بر خود کشور مالزی که بسیار گرم و مرطوب است ، مردم این کشور نیز بسیار خونگرم و مهربان هستند و جاذبه های گردشگری مالزی به قدری زیاد است که هرساله میلیون ها گردشگر از کل دنیا به این سمت سرازیر می شوند .

 

تور ارزان مالزی

مالزی از جمله کشورهای پر توریستی است که همیشه پر از گردشگر و شلوغ است ولی این کشور در زمان هایی از سال بسیار خلوت تر از همیشه می شود و تقریبا تعداد توریست ها بسیار کم است ، در این زمان است که باید بار سفر ببندید و تور مالزی ارزان را تهیه کنید و به این کشور زیبا بروید.

مالزی کشوری است که تنها دو فصل بارانی و پر بارش دارد ، یعنی در این کشور همیشه باران می بارد ، اگر می خواهید ارزان به مالزی سفر کنید باید تور ارزان مالزی را در ماهای پر بارش سال خریداری کنید ، در تابستان هم می توانید ارزان به مالزی سفر کنید چون دما و شرجی هوا بسیار زیاد است و مسافر کمی به این جا سفر می کند و تمامی تورهای مالزی ارزان هستند ، یکی دیگر از مواقعی که می توانید ارزان سفر کنید ماه هایی از سال است که هیچ جشن یا فستیوالی در این کشور برگزار نمی ش.د و تقریبا خالی از توریست می باشد.

 

تور مالزی سلام پرواز

 


اگر به تنهایی به مالزی سفر کنید ، بدون شک در آن جا به مشکلات زیادی بر می خورید و 80% زمانتان به هدر می رود ، زیرا مالزی کشوری بزرگ با شهرهای دیدنی بسیار زیاد و جزایر و سواحل دیدنی فراوان است که ای ها فقط درصدی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می رود ، سلام پرواز برای جلوگیری از سردرگمی شما  در سفر و تبدیل سفرتان به یک تجربه دلچسب ، تور مالزی را به شما پیشنهاد می کند و در تمام طول تور با تور لیدرهای مجرب خود در کنار شماست. 

همرا با تور مالزی ارزان ، می توانید از یک یا چند شهر و جزیره یا ساحل مالزی دیدن نمایید و لحظاتی خوش در کنار خانواده و دوستان خود با آب و هوای ملس مالزی داشته باشید ، تور لیدرهای سلام پرواز در همه حال آماده جواب گویی به شما و راهنمایی شما هستند ، پس با تنتخاب یک تور خوب سفر رویایی را برای خود برنامه ریزی کنید .

در تور مالزی پکیج های تفریحی بسیار زیادی وجود دارد که اگر بخواهید این پکیج ها را خارج از تور بروید چندین برابر پایتان در می آید ، بنابر این سفر با تور مالزی علاوه بر صرفه جویی در وقت ، هزینه های شما را نیز کاهش می دهد .

 

خدمات تور مالزی سلام پرواز

خدماتی که سلام پرواز برای تور مالزی ارائه می دهد :

رزرو هتل

بلیط رفت و برگشت

ترانسفر فرودگاهی

بیمه مسافرتی

تور لیدر فارسی زبان

انتخاب هتل و پرواز دلخواه خارج از پکیج

لطفا به این نکته دقت کنید که برای سفر به مالزی ، اعتبار پاسپورت مسافر باید 7 ماه باشد و این موضوع باید توسط خود مسافر چک شود ، درغیر این صورت سلام پرواز هیچ مسئولیتی در قبال ممنوعیت خروج مسافر ندارد ، همچنین لازم به ذکر است که بعد از اینکه ویزای توریستی سه ماهه مالزی برای ایرانی ها لغو شد ، اگرچه نیازی به دریافت ویزا نیست ولی در هنگام عبور از گیت پلیس در مالزی در پاسپورت مهری درج می شود که نشان می دهد که هر شخص چند روز در مالزی می ماند که اصطلاحا به این مهر ، ویزای فرودگاهی می گویند ، بنابراین حواستان باشد که مدت دقیق اقامت خود را به آفیسر مربوطه بگویید تا در مدت اقامت یا زمان برگشت از مالزی در فر,دگاه دچار مشکل نشوید. 

نکته قابل ذکر دیگر این که ، هتل های مالزی مبلغی را به عنوان دپازیت در هنگام پذیرش از مسافر دریافت می کنند و فیشی را در قبال آن می دهند که این فیش را تا آخرین روز سفر باید به همراه داشته باشید ، در صورت سالم بودن اتاق و اساسیه آن ، پول ، تمام وکمال به شما باز می گردد .

بهترین زمان برای سفر به مالزی

برای سفر به مالزی ، بهترین زمان از ماه مارس تا اوایل اکتبر می باشد زیرا در این ماه ها ، بارندگی و رطوبت بسیار کم است ، ماه‌های ژانویه و فوریه به دلیل برگزاری فستیوال‌های زیاد و متنوع مثل سال نوی چینی یا جشن هندوی تایپوسام ، با وجود بارندگی زیاد ، برای سفر به مالزی مناسب است ، اگر با تور مالزی درست بعد از پایان فصل بارندگی سفر کنید ، بهترین تجربه زندگی خود را در سفر خواهید داشت ، همچنین لازم به ذکر است ، زمان شدیدترین بارندگی‌ها از اواخر نوامبر تا اواسط فوریه است .

 

فرودگاه‌های بین‌ المللی مالزی

 

در این قسمت مختصرا به فرودگاه های مالزی می پردازیم و نام آن ها را برای شما عزیزان بر می شماریم : 

فرودگاه سلطان ازلان شاه ، فرودگاه بین‌المللی ثنای ، فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو ، فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور ، فرودگاه بین‌المللی کوچینگ ، فرودگاه بین‌المللی لانگکاوی ، فرودگاه بین‌المللی مالاکا ، فرودگاه بین‌المللی پنانگ ، فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه ، فرودگاه میری ، فرودگاه سلطان حاجی احمد شاه .

 

جاذبه های گردشگری مالزی

 

یکی از جالب انگیزناک ها این است که فرهنگ و آداب و رسوم مردم مالزی ، به خودی خود تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور شده است ، فرهنگی که شامل چند دین و زبان از جمله مالایی ، چینی و هندی است .

درشبه ‌جزیره‌ مالزی سواحل یسیار زیاد و زیبایی وجود دارند که این ساحل ها از مهم‌ترین مکان‌های غواصی در دنیا به شمارمی آیند ، سواحل شرقی شبه جزیره‌ مرکزی مالزی ، مملو ازجزایر دیدنی و بکر می باشد که پرهنتیان از جمله آن هاست .

یکی دیگر از مناطق بسیار زیبایی که با تور مالزی باید به آن سفر کرد جزیره‌ لنکاوی است که در شمال غربی مالزی واقع شده و در زبان مالایی به معنی جزیره‌ عقاب قهوه‌ ای می باشد ، جالب است بدانید که  لنکاوی خواهر خوانده جزیره کیش است .

از جمله دیدنی های دیگر مالزی ، پایتخت آن یعنی کوالالامپور است و برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی است را در بردارد که بلندترین برج‌های دوقلوی جهان به شمار می روند و از جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور هستند .

از دیگر جاذبه های گردشگری مالزی ، موزه ملی مالزی است که نمایشگاهی از تاریخ ، اقتصاد ، هنر ، صنایع و فرهنگ مالزی می باشد و این موزه در ساختمانی که به سبک خانه‌های سراوق که یکی از دو ایالت مالزی است ، قرار دارد .

مالزی کشور برج های بلند است و یکی از این برج ها که برج مخابراتی است و چهارمین برج مرتفع دنیا  محسوب می شود ، برج کی ال است و از برجسته‌ ترین بناهای مالزی به شمار می رود و هر روز میزبان گردشگران است و بازدید کنندگان می توانند با آسانسورهای پر سرعت به بالای برج بروند و با دوربین های موجود در بالای برج به تماشای تمام شهر بپردازند . 

مگر می شود به مالزی رفت ، به کوالالامپور سفر کرد و از " بوکیت بینتانگ " که مهم ترین خیابان توریستی آن است و اغلب هتلها رستورانهای بین المللی و مراکز خرید در آن است ، بازدید نکرد ، در این خیابان قدم زدن به تنهایی هم کافیست و با مترو و اتوبوس به راحتی می توانید به این قسمت شهر بیایید .

" بازار مرکزی " یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مالزی است که در کمتر از پنجاه سال پیش ، میدان تره بار شهر کوالالامپور بوده و در حال حاضر محل فروش صنایع دستی و کارهای هنری می باشد که به سبک خاصی به ساختمانی کلاسیک تبدیل شده است .

در سفر با تور مالزی حتما ازمجموعه تفریحی " سان وی لاگون "  دیدن کنید و یک روز خوب را برای خود بسازید ، روزی پر از هیجان و شادی ، فقط کرم ضد آفتاب استفاده نمایید و طاهای خود را در گاو صندوق هتل بگذارید ، زیرا در این پارک آبی بازی های آبی پر فشاری وجود دارد که ممکن است موجب پاره شدن و افتادن و گم شدن دستبند یا گردنبندتان شود .

یکی از جاذبه های گردشگری معروف در مالزی و همچنین یکی از محله های باحال در کوالالامپور ، محله چینی ها یا " چاینا تاون " است و در خیابان پتالینگ که از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین اماکن خرید در مالزی محسوب می شود و از آنجا که چینی ها استاد کپی کردن اجناس هستند و این محله نیز محله چینی هاست پس در این بازاراجناس بدلی و ارزان قیمت بسیاری خواهید دید که بدل اجناس مارک دار و معروف در جهان هستند ، در این محله می توانید سوغاتی های خوبی بخرید.

 

آب و هوا در مالزی

 

به دلیل قرار گرفتن مالزی در نزدیکی خط استوا ، آب و هوای این کشور در تمام سال بدون تغییر و گرم و مرطوب است ، میانگین بارش سالانه در این کشور‌ 250 سانتی‌متر و میانگین دمای هوا 27 درجه سانتی‌گراد می باشد ، در مالزی بارش های شدید و سیل آسا می بینیم و برای سفر به این کشور باید طمان مناسبی را انتخاب کنیم تا سفر با تور مالزی برایمان به تجربه شیرینی بدل شود .

در مالزی به طور معمول در طول روز ، دمای هوای حدود 30 درجه سانتی‌گراد و رطوبت در تمام طول سال ، بالا است و علاوه بر این در تمام طول سال بعد از ظهرها ، باران می‌بارد .

 

خرید کردن در بازارهای معروف مالزی

دو بازار اصلی مالزی که در شهر کوالالامپور قرار دارند ، که هر دو در محله چینی ها هستند به نام بازار مرکزی و پتالینگ ، از بهترین بازارها درمالزی به شمار می آیند و صبح و شب باز هستند ، لازم به ذکر است ، بازارهایی که در طول روز باز هستند به "پاسار تانیو" و بازارهای شبانه به "پاسار مالام" معروف اند.

هزینه‌ حمل و نقل عمومی در مالزی

اگر می خواهید هزینه های سفرتان در تور مالزی به حداقل برسد ، سفرهای شهری خود  را با اتوبوس ، مترو و مونو ریل به بروید ، چون هم ارزان است هم جذاب به این دلیل که حمل و نقل عمومی در مالزی فوق العاده خوب و پیشرفته است .


نظرات کاربران

نریمان
1397/06/17
سلام و خسته نباشید خدمت شما.میخواستم ببینم برای تور مالزی چند شهرش باهم رو دارید؟ و اینکه هزینش چقدره .ممنون میشم شرایط رو توضیح بدین
پاسخ کارشناسان: تور مالزی در شهر های کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی انجام می شود و برای هزینه ها لطفا پکیج ها را مشاهده نمایید.