استانبول

استانبول یکی از بزرگترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است
استانبول در ساحل دریایی مرمر قرار دارد.وسعت شهر استانبول 1539 کیلومتر مربع است.
جاذبه های استانبول در تور استانبول به سه بخش تقسیم می شود:
1-شبه جزیره
2-شمال شاخ طلایی
3-کوی های ارسکودر
اکثر مردم استانبول مسلمان هستند.
مهمترین خرید در تور استانبول خرید پارچه و پوشاک است. تور ارزان استانبول برای خرید پوشاک پارچه بهترین منطقه خیابان استقلال است خیابان استقلال یکی از معروفترین خیابان های استانبول است.
در شهر متنوع و رنگارنگ استانبول شما می توانید بسیاری از فعالیتهای فرهنگی و هنری نظیر اپراها ، رقصهای باله ، فیلم ها ، کنسرت ها ، نمایشگاهها و کنفرانسها را در یک جا گردهم مشاهده نموده و از آفر تور استانبول آنها بهره مند شوید.
تور ارزان استانبول دو فرودگاه بین الملی دارد .بزرگترین فرودگاه بین الملی آتا ترک هست و فرودگاه جدید فرودگاه سابیها است.بهترین زمان برای سفر کردن و گرفتن تور ارزان استانبول در فصل تابستان است اما در چهار فصل سال سفر کردن به استانبول هم انجام میشود.
اکثر مردم که تور استانبول میگیرند به منطقه تقسیم که قلب سرگرمی ها و خرید است واغلب گردشگران این منطقه را برای اقامت انتخاب می کنند
سلطان احمد که اغلب جاهای دیدنی آفر تور استانبول در آن جا هستند و برای گردشگران که جاهای دیدنی می خواهند عالی هستند.

تور نمایشگاه کشاورزی آنتالیا | تور نمایشگاه گل و گیاه آنتالیا | تور نمایشگاه گروتک آنتالیا

تور نمایشگاه کشاورزی آنتالیا | تور نمایشگاه گروتک آنتالیا | تور نمایشگاه گل و گیاه آنتالیا | تور آنتالیا

تور نمایشگاه Growtech آنتالیا


Growtech Eurasia 2016


نمایشگاه کشاورزی ترکیه (نمایشگاه کشاورزی آنتالیا) با گرایش محصولات غذایی برگزار میشود در شهر آنتالبا برگزار می شود نمایشگاه کشاورزی آنتالیا روی محصول تخصصی متمرکز شده است. وبه مدت سه روز ادامه دارد.نمایشگاه کشاورزی آنتالیا  دارای غرفه های متنوعی است که هر کدام محل عرضه دستاوردهای مفید ودر زمینه بهبود صنعت کشاورزی است.
غرفه ها شامل گلخانه ها و باغبانی ،ماشین الات کشاورزی،تراکتور و تجهیزات،دستاوردهای حوزه های ماشین الات کشاورزی،سیستم های گرمایشی ،خنک کننده و تهویه گلخانه ،پروژه های آبیاری گلخانه ای،سیستم اتوماسیون گلخانه ای ،پرورش گل،صدور گواهینماه کشاورزی و.... میباشد.
آنتالیا  برای میزبانی شرکت کنندگان است . به امید آنکه شرکت کنندگان در نمایشگاه گل و گیاه آنتالیا به طور موثر برای کمک به توسعه و تقویت صنعت کشاورزی و نمایش محصولات جدید ، فن آوری و تکنیک های تولید کمک کنند .
بازدید کننده گان این نمایشگاه شامل پرورش دهندگان،تولید کننده گان گلخانه داراران، صاحبان،مدیران متخصصین و گارگران شرکت های کشاورزی پرورش دهندگان بالقوه که قصد توسعه محصولات خود را دارند.
وشامل کسانی مثل توزیع کننده گان ،فروششندگان شرکت های وارد کننده محصولات کشاورزی ،نهاد های کشاورزی،مدیران و متخصصان نهاد های دولتی مرتبط با کشاورزی.......

مسجد ایاصوفیه

ایا صوفیه یا حاجیا سوفیا یا هاگیا صوفیا (ترکی: Ayasofya یونانی:Ἁγία Σοφία) کلیسای مسیحیت شرق بود که در دوره امپراتوری بیزانس به سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول ساخته شد؛ و بعد در قرن ۶ میلادی توسط جاستنیانوس مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. برای بازسازی بنا دو معمار به نام‌های ایسیدوروس (از میلتوس یا سوکلی فعلی) و آنتییوس (از تراللس یا آیدنلی فعلی) مأموریت یافتند. بنا با کار ۱۰ هزار کارگر در طول پنج سال و تحت نظر ۱۰۰ استاد باشی تکمیل شد و به تاریخ ۲۷ آرالیک ۵۳۷ افتتاح شد. این کلیسا نخست کلیسای بزرگ نام گرفت. پس از فتح استانبول، محمد دوم دستور داد کلیسای ایاصوفیه را به مسجد تبدیل کنند. سلیمان اول دستور داد نقاشی‌ها و نگارگری‌های داخل ایاصوفیه را بپوشانند تا نماز جمعه در آنجا خوانده شود. سلیم دوم به معمار سنان (Sinan) سنان دستور داد که ایاصوفیه را مرمت کند. در زمان مراد سوم، مناره و منبر و محراب به ساختمان ایاصوفیه افزوده شد. در زمان مراد چهارم، آیاتی از قرآن به خط مصطفی چلبی در دیوارها و سقف ایاصوفیه نگاشته شد؛ علاوه بر این لوحه‌هایی دور تا دور سقف ایاصوفیه نصب شد که در آن نام الله، محمد، ابوبکر، عمر، عثمان، علی، حسن و حسین نوشته شده بود. این لوحه‌ها در زمان سلطنت عبدالمجید با الواح مدوری که به خط ابراهیم افندی نوشته شده بود، جایگزین گردید. پس از اعلام حکومت جمهوری در ترکیه و به قدرت رسیدن آتاترک، ایاصوفیه به موزه تبدیل شد و تا امروز به همین شکل باقی‌مانده‌است.

ارتفاع گنبد بزرگ این مسجد از سطح زمین ۵۵ متر و قطر آن ۳۱ متر می‌باشد که بوسیله ۴۰ پشت‌بند بزرگ و روی چهار ستون اصلی سوار شده‌است.

فرودگاه دنیزلی آنتالیا

فرودگاه دنیزلی کاردیک آنتالیا

فرودگاه دنیزلی کاردیک فرودگاهی نطامی بود که در سال  هزار و سیصد نود وپنج ،اوایل آبان ماه اولین پرواز بین المللی  از ایران(هواپیمایی معراج) به مقصد آنتالیا در فرودگاه دنیزلی نشست.

فرودگاه همگانی  ،نظامی دنیزلی با کد یاتا (DNZ) با طول باندی سه هزار متری در ارتفاع هشتصدو پنجاه دو متری از سطح دریا در   شهر زیبای توریستی  دنیزلی قرار دارد.

بیشتر پرواز های ایرانی در فرودگاه دنیزلی م فرود می آیند.

فاصله فرودگاه دنیزلی تا شهر  آنتالیا صدو هفتاد چهار کیلومتر است.

فرودگاه اسپارتا آنتالیا

فرودگاهی کوچک در صدو چهل کیلومتری مرکز شهر انتالیا قرار دارد

(ISE)فرودگاه اسپارتا  با کد یاتا

فرودگاه اسپارتا با طول باند سه هزار متردر ارتفاع هشتصدشصت چهار متری از سطح دریا قرار دارد.

فرودگاه اسپارتا بیشتر  پرواز های داخلی   تردد دارند. 


فرودگاه اسپارتا سلیمان  دمیرل آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا  (به ترکی استانبولی: Antalya Havalimanı) یکی از فرودگاه‌های پرتردد کشور ترکیه است که در شهر ساحلی و گردشگرپذیر آنتالیا در کرانه دریای مدیترانه قرار دارد.

کلنگ احداث اولین ترمینال این فرودگاه در سال ۱۹۹۶ بر زمین زده شد و در اول آوریل سال ۱۹۹۸ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. هم اکنون این فرودگاه دارای دو ترمینال است.

فرودگاه آنتالیا در ۱۰ کیلومتری شمال شرق مرکز شهر قرار گرفته و از لحاظ حجم مسافر در رده دوازدهم فرودگاه‌های اروپا و دوم فرودگاه‌های ترکیه قرار دارد. حجم مسافرین جابجا شده از این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ نزدیک به ۲۲ میلیون نفر بوده‌است که بیش از ۱۸ میلیون نفر از مسافران آن در همان‌سال را خارجیان تشکیل می‌داده‌اند.

ظرفیت این فرودگاه ۳۵ میلیون مسافر در طول سال است. فرودگاه آنتالیا مهم‌ترین فرودگاه جنوب غرب ترکیه است و دیگر فرودگاه‌های این منطقه در دالامان و بُدروم قرار دارند.

از فرودگاه بین‌المللی آنتالیا به مقصد اکثر فرودگاه‌های معروف دنیا پرواز وجود دارد.

دسترسی: اتوبوس‌های شرکت هاواش به طور مرتب از پایانه اتوبوسرانی این شهر و نیز پردیس دانشگاهی آک‌دنیز به سمت فرودگاه تردد می‌نمایند.

تور
تور